Ne güzel bir hayat ilkesi; iki günüm bir olmasın, yarınım bugünden daha iyi olsun. Hayat, daha iyiyi arzulayınca yaşanabilir oluyor. Bir hayali varsa insanın, acı vermez o zaman ayağına batan dikenler.

Hayalimizdeki hayatı yaşarken yaptığımız işi daha güzel, daha doğru yürütmenin mesleki disiplindeki karşılığı; İnovasyon.

Madem böyle; hayatımın içine soksam inovasyonu. Her gün sorsam kendime inovasyon adına ne yaptım bugün? Ve hayatımın her haftasına bir inovasyon hatırası bıraksam.

Fakat ben ne yapabilirim ki? Sanayici değilim. Bürokrat değilim. Ar-Ge Mühendisi değilim. Değilim ama bir şeyler de yapmalıyım!

Mesela sorsam kendime; mesleğimi nasıl ilerletirim? Maliyetimi nasıl düşürürüm?    Nasıl daha kıymetli olur yaptığım? Nasıl daha faydalı olurum? En az hata ile nasıl çalışırım? İş kazasına yol açmadan nasıl çalışırım? Zihnimde çevirsem bu soruları.

İnsan makinası, adına ilham dediğimiz, inovasyonun hammaddesini üretiyor. Yeter ki fikrimize önce kendimiz kıymet verelim.

İlham, ürün vermeyen çorak tarlada elektrik ürettirir. Rüzgarı öylesine esen dağdan, elektrik ürettirir.

Haydi, güç bizde artık!

İşyerimizi, atölyemizi, fabrikamızı yeni fikirlerle daha verimli, daha güçlü yapabiliriz. Fikirlerimizle, el emeğimizle güçlenen işyerimize aidiyetimizi perçinleriz. İşyerimizde gelecek planlamasını güvenle yapabilir.

Selam olsun inançla yaşayanlara!

Selam olsun daha güzel bir hayata!

Selam olsun daha güzel bir Türkiye’ye!

 

Kaynak: gazeteenerji.net